- Красота
- от 02 февруари 2022
Китайски тайни за преобразяване на кожата

По повод Китайската Нова година правим поглед към Далечния изток. Не е тайна, че когато става дума за грижа за кожата, Азия е сериозно напред в играта. Корейките са пионери в т.нар. „безоблачна кожа“ и прословутата рутинна за кожата от десет стъпки, а японската красота вдига летвата, когато става въпрос за научно ориентирани формули и нови текстури.
Що се отнася до Китай, той е дом на някои от най-древните ритуали за красота с изненадващи ползи за добрия вид на лицето. Ето традициите и иновациите за красота, които Китай поставя на картата.
1. АКУПРЕСУРА И АКУПУНКТУРА
И двата метода произлизат от традиционната китайска медицина и се използват за стимулиране на акупунктурните точки, възстановявайки енергийния поток на тялото. Прилагането на натиск, независимо дали чрез ръце или малки камъни, може да помогне за детоксикация на кожата, да активира производството на естествен колаген, да изравни белезите и дори да облекчи симптомите на екзема и псориазис.
2. РОЛЕРИ И ИНСТРУМЕНТИ ЗА СКУЛПТОРАНЕ НА ЛИЦЕ
Да, нефритеният ролер, който се превърна в синоним на красиво изваяна кожа, произхожда от Китай, заедно с други масажни и домашни инструменти за акупресура като камъка Гуа Ша. „Един от най-важните аспекти на красотата за китайските жени всъщност е формата на лицето, а не колко страхотно изглежда гримът“, обяснява Йилин Уанг, основател на китайската марка за грижа за кожата W=Hb2. „Тези с „идеални“ форми на лицето са считани за най-красиви, а не дългите мигли или пълни устни“. Това може да е причината методите за скулптуриране на лицето и лимфния дренаж за намаляване на подпухналостта да са от такова значение в китайските процедури за грижа за кожата.
3. БОБ МУНГ ЗА АКНЕ
Използван в сладкиши, юфка, супи и други, бобът мунг не само е голяма част от китайската диета, но и помага за успокояване на акне и други кожни заболявания като херпес и обриви. Бобовите растения са богати на антиоксиданти и фитонутриенти, заради които се използват в маски за лице и други продукти за третиране на кожата.
4. ЗЕЛЕН ЧАЙ
Пиенето на чай се приема сериозно в Китай и се избира с мисъл за ползите за красотата. Илин казва: „Има различни видове чай за различни кожни проблеми“, но най-популярен винаги е бил зеленият чай. Противовъзпалителен и пълен с антиоксиданти, пиенето на този вид билков чай всеки ден може да има положителен ефект не само върху кожата, но и върху цялостното ви благосъстояние.
5. КУРКУМА
Латето с куркума в новият хит, но в Китай се използва и като маска за лице. Опитайте да направите своя собствена маска, като комбинирате куркума на прах с мляко и мед за ексфолиращо и хидратиращо действие в едно.
6. ОРИЗОВА ВОДА
Не е необичайно в Китай и Корея да се използва оризова вода за почистване на кожата. Това е традиция, предавана от поколения и се твърди, че има както изсветляващи, така и противовъзпалителни ползи. Помага и за изравняване на текстурата на кожата и повишаване на еластичността.
7. ЧЕРВЕНИ ФУМИ И ГОДЖИ БЕРИ
Местно отгледаните годжи бери са въведени в западния свят като суперхрана през десетте години, но богатите на антиоксиданти плодове отдавна са част от асиатската диета. Китайският модел Лиу Уен казва пред Vogue: „Всеки път, когато се връщам в Китай, купувам много червени фурми и годжи бери. Те са страхотни за поставяне във вода и чай или за похапване. Резултатът помага на кожата ви да остане здрава и блестяща".
Списанието

Популярно

- от 19 май 2023
NEUTROGENA Retinol Boost: чист баланс, чист ретинол

- от 19 април 2023